Emulgel gel 1x150 g
Bolesť Emulgel gel 1x150 g
Značka: Voltaren

Emulgel gel 1x150 g

Liek obsahuje liečivo diklofenak, ktoré patrí do skupiny liečiv označovaných ako nesteroidové protizápalové liečivá. Je určený na liečbu bolesti... Viac informácií

Doprava: Zadarmo
Ponuka platná k 7.1.2020

10,99 EUR
E-shop
Dr. Max

Liek obsahuje liečivo diklofenak, ktoré patrí do skupiny liečiv označovaných ako nesteroidové protizápalové liečivá. Je určený na liečbu bolesti a na zmiernenie zápalu a opuchu pri viacerých bolestivých stavoch postihujúcich kĺby a svaly. Liek sa používa: - u dospelých a dospievajúcich vo veku 14 rokov a starších na liečbu: poranení svalov a kĺbov (napr. po vytknutí, natiahnutí alebo pomliaždení, bolesti chrbta, pri športových úrazoch); miestnych foriem reumatizmu mäkkých tkanív (napr. tenisový lakeť) či meravosti ramenného kĺbu; - u dospelých (18 rokov a starších): na zmiernenie bolesti pri nezávažných artritídach (zápaloch) kĺbov a chrbtice. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy 1 g gélu obsahuje 11,6 mg diklofenaku, dietylamínovej soli, čo zodpovedá 10 mg diklofenaku, sodnej soli. Dospelí a deti od 14 rokov: nanáša sa 3-4x denne na postihnuté miesto. Potrebné množstvo závisí od veľkosti bolestivého miesta, napr. 2-4 g lieku (množstvo o veľkosti čerešne až orecha) postačuje na ošetrenie plochy asi 400-800 cm². Trvanie liečby závisí od indikácie a dosiahnutej odpovede pacienta na liečbu: - pri poraneniach mäkkého tkaniva alebo pri reumatizme mäkkých tkanív sa nemá gél používať dlhšie ako 14 dní, pokiaľ to neodporučil lekár; - pri artritickej bolesti (dospelí vo veku 18 rokov a starší) dĺžka liečby nemá presiahnuť 21 dní, pokiaľ to neodporučil lekár. Pri používaní lieku pre niektorú z vyššie uvedených indikácií bez odporúčania lekára, má pacient vyhľadať lekára, ak sa stav nezlepší do 7 dní alebo sa stav zhorší. Spôsob použitia Gél sa jemne vtiera do kože na postihnuté miesto. Po nanesení lieku na postihnuté miesto sa odporúča umytie rúk (pokiaľ nemajú byť ruky miestom aplikácie). Gél sa má nanášať len na zdravú a neporušenú kožu (bez otvorených rán alebo poranení), nemá prísť do styku s očnou spojovkou alebo so sliznicami. Gél sa môže používať spolu s neokluzívnou bandážou, ale nemá sa používať s nepriedušným, okluzívnym obväzom. Upozornenie V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V priebehu prvého a druhého trimestra tehotenstva sa liek nemá používať, pokiaľ to nie je nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia). U dojčiacich matiek môže byť liek používaný iba po porade s lekárom (gél sa nesmie aplikovať na prsia dojčiacej matky ani na rozsiahle plochy kože alebo počas dlhého obdobia). Pokiaľ liek používa žena, ktorá má snahu otehotnieť, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 14 rokov. Ak sa po aplikácii lieku na koži objaví vyrážka, liečbu je treba ukončiť. Liek obsahuje propylénglykol a benzylbenzoát, ktoré môžu vyvolať podráždenie pokožky. Počas liečby sa môžu vyskytnúť fotosenzitívne reakcie (veľmi zriedkavé, frekvencia < 1/10 000). Uchovávať pri teplote do 30 ºC. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látkydiklofenak dietylamín

Lieky a doplnky výživy / Bolesť

Lieky a Bolesť Voltaren >>

Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofén, ktorý znižuje teplotu, pôsobí proti bolestiam a zápalu, pseudoefedr&ia... Viac informácií
4,99 EUR
Do obchodu
Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť... Viac informácií
4,19 EUR
Do obchodu
Účinnou látkou je ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protiz&aacut... Viac informácií
6,39 EUR
Do obchodu
Hore
MÔJ VÝBER
Vecí vo výbere0